?

Log in

No account? Create an account

předchozí | další

Květnové dobrodružství 3

Třetí týden drabblí

Stejně se na všechno přijde (Pravda je jako jeskyně v černých horách – 15. 5.)

Za první stupeň obrany se tedy dostali. Teď se krčili v opuštěném skladišti a čekali na vhodnou chvíli. Gwen, Yanna a Lea skoro neslyšně řešily nějaké jedijské věci, když si k nim přisedl Vau.
„Podívejte se, chápu, že to nechcete vytrubovat do světa, jenže, jak říká jedno mandalorianské přísloví, haat, churvheh ne'tra cerar...“
„Co?“
Pravda je jeskyně v černých horách. Dřív nebo později do ní někdo vleze.“
Yanna se udiveně na Walona podívala.
„Já nechápu...“
„Vy ne, ale tady generál Cote by nám už mohla přiznat, že její velitel má schopnosti v Síle.“
„Jak...?“
„Vždycky jsem rád šplhal po horách.“

Pomoc shůry (Lunární labyrint – 16. 5.)

Pohled, kterým Gwen počastovaly Yanna a Lea, byl plný otazníků. Gwen stejný pohled vrhla na seržanta Vaua.
„Nevím, jak jste na to přišel, ale...,“ ztišila hlas, protože se k nim blížila Tess, „byla bych vám velice vděčná, kdybyste si to nechal pro sebe.“
Vau mlčel.
„Seržante, prosím...“
Walon přikývl, Tess už byla na doslech.
„Asi tu nějakou dobu zůstaneme. Dál jsou chodby napěchovaný nástražnejma systémama. Ouplný bludiště. Kluci to zkouší obejít, ale moc naděje si nedělám. Všechno se jim vypnout nepodaří.“
„Jdu jim pomoct,“ zvedla se Yanna.

Nakonec jim v obejití posledních nástražných systémů pomohl měsíc. A jeho polarizované světlo.

Bukanýrská mezihra (Den, kdy přiletěly talíře – 17. 5.)

Bylo obtížné určit, kolik času už v komplexu strávili. Místo systému den/noc se museli přizpůsobit systému hlídek, spouštění bariér a jiným obranným mechanismům. Byl vlastně docela zázrak, že na ně ještě nikdo nepřišel. Tedy... že nespustil poplach.
Atin mrkl na chronometr. Venku teď vycházelo slunce. Tady bylo pořád příšeří, kombinované s tmou. A poplachem.
„Co se děje?“
Scorch vykoukl zamřížovaným otvorem na jedno otevřené nádvoří. Droidi tam pilně ostřelovali vesmírné lodě, co se pokoušely přistát a nádavkem střílely taky.
„Malá přestřelka.“
„Piráti,“ poznamenal Tyros, když se taky kouknul.
„Hondo Ohnaka,“ upřesnil Mossi, který si ten typický talířový tvar pamatoval.

Výlet bez návratu (Do světa – 18. 5.)

Přestřelka trvala dlouho. Ani jedna strana to nechtěla vzdát a droidí výhodu neustálého doplňování stavu piráti vyrovnávali přesnější střelbou a lepšími úhybnými manévry. Ale když se jeden z létajících talířů poroučel kamsi do pralesa, ostatní po shození nějakých beden zmizeli ve vesmíru.
Droidi postupně uklízeli kousky svých méně šťastných kolegů, až narazili i na ty bedny.
„K zemi!“ bezhlasně přikázal Darman.
Poslechli okamžitě. Fixer a Atin zakryli Leu, Boss a Berek Yannu, Tess se ze sebe pokoušela dostat Seva. Gwen k zemi tisknul Mimas a jeho kryl Trins a Thon. Výbuch poslal zbylé droidy na vyhlídkový let po širém okolí.

Nabíráme posily (Dodržovat formality – 19. 5.)

Zeď jejich úkrytu výbuch taky nevydržela. Než se ovšem droidi vzpamatovali, a začali střílet, republikové síly jim zmizely v chodbách.
Komanda a Jediové teď mířili rovnou cestou k jádru komplexu. Už jim zbývaly poslední dveře, když od stropu spadl nový problém. V šesti vydáních. Sedmý vykulhal z chodby a nadával.
Mird zavrčel, Skirata taky. Než si stačili vjet s Vauem do vlasů, vstoupila mezi ně Gwen.
„Pánové, prosím!“
Kal se ihned uklidnil.
„Žádám o povolení připojit se, generále!“
„Povolení uděleno, seržante.“
Skirata zasalutoval.
„Hlásím, jednotka připravena k akci, generále.“
„Proč tak formálně?“
Skirata se zašklebil.
„Musím jít chlapcům příkladem, ad'ika.“

Hádej, kdo je tu? (Náhrobek pro čarodějnici – 20. 5.)

Za dveřmi se octli ve svatyni. Uprostřed se pod podivnou konstrukcí vznášela Matka Talzin, která vztekle zaječela, když je uviděla. Vzápětí se na ně vrhly Sestry Noci. Byl to soubor duelů, bojovalo se dýkami a pěstmi. Po Yanně, Gwen a Lee Talzin házela blesky, ony je blokovaly lightsabery, chaos nabíral na síle, ale čarodějnic neubývalo. Zbývalo jediné - rozbít oltář.
„Leo! Kryj nás! Shodíme to!“
Gwen přikývla a obě Jedi vztáhly ruce. Talzin znovu zaječela, ale marně. Konstrukce se zakymácela a pak Talzin pohřbila.
Zbylé Sestry byly zlikvidovány vzápětí.
„Pěkný hrob.“
„Ještě by to chtělo náhrobek.“
Dvě kamenné desky pasovaly přesně.

Proč tu vlastně jsme? (Pokyny – 21. 5.)

Po zničení čarodějnic bylo pár okamžiků oddechu. Pak se ve dveřích objevili další droidi a bylo po klidu.
Prostřílet se přes ně by nebylo tak složité, jenže práce ještě nebyla u konce.
„My ještě neodcházíme?“ zeptal se seržant Skirata, když viděl, že Yanna, Lea a Gwen otálejí.
„Ne, dostaly jsme od Rady přesné pokyny, co odsud přinést.“
Prohledat místnost zabralo dost času. Nakonec musely rozbourat i ten krásný náhrobek. Po Talzin ani památky, ale aspoň našly to, pro co je Rada poslala. Předmět byl dle pokynů dán do speciální krabičky a tu si Yanna pečlivě uložila v brašně.
„Můžeme jít.“


Bonus - Náhrobek pro čarodějnici extended version

Vlastně nikdo nevěděl, co bude za těmi posledními dveřmi. Mohlo to být cokoliv, ale skutečnost vyrazila dech všem.
Místo hranatého droidího vybavení se octli ve svatyni. A uprostřed, v kruzích, rotujících kolem sebe, se vznášela Matka Talzin. Když spatřila nové příchozí, zaječela a na republikové síly se vrhly Sestry Noci. Všichni, nebo spíš ti, co  tušili, že Talzin nemá Separatisty v lásce, se hodně rychle vzpamatovali z překvapení a připojili se k těm, které tato fakta netrápila a právě se rvali s hromadou čarodějek. Bitva se rozpadla v soubor jednotlivých duelů, ani blastery, ani luky se tu neuplatňovaly, bojovalo se dýkami a holými pěstmi. Yanna, Gwen a Lea se protlačily až k oltáři. Talzin po nich házela zelené blesky, ony je blokovaly lightsabery, chaos nabíral na síle.Čarodějnic neubývalo, Talzin je podle všeho odkudsi doplňovala. Zbývalo jediné - rozbít oltář. Jenže jak, když se k němu nedalo přiblížit?
„Leo! Kryj nás!“ Yanna jí hodila lightsaber.
„Shodíme to!“
Gwen přikývla a obě Jedi vztáhly ruce. Talzin znovu zaječela, ale nebylo jí to nic platné. Soustava kruhů se zakymácela a pak pod sebou Talzin pohřbila.
Sestry Noci vztekle zavyly a pokusily se Talzin pomstít, ale byly zlikvidovány dřív, než stačily napáchat nějakou škodu.
Ordo obcházel hromadu suti.
„Pěkný hrob.“
„Ještě by to chtělo náhrobek,“ poznamenala Gwen a rozhlédla se.
Dvě kamenné desky, stojící u stěn, vypadaly ideálně a na hromadu suti pasovaly přesně.

Comments

( 17 připomínky — připomínka )
dl_blanca
May. 22nd, 2017 05:40 am (UTC)
Ta rozšířená verze je skvělá. A ostatně soudím, že byste v takovéhle větší formaci měli fungovat častěji!

Jo... a pokud jsem to ještě neřekla, tak Skirata je naprosto úžasnej!
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 06:06 am (UTC)
Dík!

Myslíš v rozšířené formaci šestadvaceti lidí plus jeden strill plus jedna Tess?
Já ti nevím... možná v bitvě. Ale... mě by třeba vadilo, že tam není Darmanova Etain, takže bychom ji museli přibrat. A pak taky Atinovu Laseemu... A taky Besany od Orda... což už je třicet lidí a strill... Takže větší loď. A předpokládám, že v rámci nějakých těch misí by si i ostatní kluci našli holky. Takže ještě větší loď a vlastně (na naléhání Kala Skiraty) rozšířit Kyrimorut (ten dům na Mandalore) a pak pro jistotu ještě nějakou jinou základnu (to pro změnu na moje naléhání).
A protože by k tomu určitě došlo, tak najmout nějaké chůvy pro děti (ať ž vlastní nebo adoptované). Takže ještě větší loď. Teď už se myslím pohybujeme po republikovém křižníku, po kterém pobíhají tak dva tucty dětí. Jako proč ne, že... XD

Skirata je fajn... :)
toriko_vs
May. 22nd, 2017 06:51 am (UTC)
Já rozhodně souhlasím - proč ne? ;-)) Akorát témata porad by se trošinku posunula... A rozhodně ne k méně závažným končinám ;-), byla by to zajímavá rodinka...
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 07:13 am (UTC)
Tak ono to stejně bude zajímavé... a k nějakým těm rodinným setkáním docházet bude, to určitě... ale myslím, že mě osobně bude stačit ta moje "malá rodina"... ale jednou za čas... cestovat na Mandalore, setkat se se zbytkem Skiratova klanu... jo, klidně.
dl_blanca
May. 22nd, 2017 05:21 pm (UTC)
Tak, nemusíte se hnedka všichni sestěhovávat, žejo :D
Spíš jako vyrážet společně na akce... Ale jako, republikový křižník plný takhle super lidí by taky určitě nebyl k zahození. A děti berem! (si tak představuju, jak tam pobíhají Luke s Leiou - a Obi-wan - protože kdo by je schovával na Tatoine, když můžou být ve společnosti klonů, jediů a vůbec, nejlepšího týmu v galaxii, žejo)
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 05:36 pm (UTC)
Křižník by se jmenoval Archa a nalodili bychom všechny... taky Padmé a Satine... Ahsoku... A možná i Anakina, když by mu někdo vytloukl z hlavy Vadera :)
A taky Echa a Fivese a Hevyho... a půlku jedijského Řádu... a... ach jo...
dl_blanca
May. 22nd, 2017 07:59 pm (UTC)
Jo a nakonec byste Hvězdu smrti nezničili, ale pouze ukradli (Tess, koukám na tebe!) a udělali byste z ní útočištnou loď (paprsek smrti byste přestavěli na něco užitečného a tu díru byste ucpali). :D
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 08:21 pm (UTC)
"Ukradli ji! Normálně ji ukradli!"
Po palubě imperiálního hvězdného destruktoru popobíhal Grandmoff Tarkin a vykřikoval ta tři slova pořád dokola.
Ta krásná a děsivá bitevní stanice už jaksi nebyla v imperiálních rukou. A nejhorší na tom bylo, že za to mohl Tarkin sám. Proč jen nepočkal na normální transport a využil nabídky těch čtyř slečen? Kdyby věděl, co se stane (a kdyby věděl, že už to dvacet len nejsou slečny, ba že některé z nich jsou hrdými matkami další generace té jedijské pakáže...), raději by šel pěšky...
"Ukradli ji, normálně ji ukradli!" zanaříkal Tarkin.
Co jen řekne Císaři? A hraběti Dooku?
dl_blanca
May. 22nd, 2017 08:48 pm (UTC)
:D :D :D
Tak, to mu patří, zmetkovi! Úplně to vidím :D
certisko
May. 22nd, 2017 07:13 am (UTC)
Droidi na vyhlídkovém letu, formální Skirata, nebezpečně zmizelá sviňa Talzin. Každý jinak, ale všechno velmi typické a moc se mi to líbí.
(A jestli nedávám smysl, tak se omlouvám. Dneska je sice dobrej den, ale zároveň je divnej.)
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 07:40 am (UTC)
Smysl dáváš... teda aspoň já ho chápu :)
wampera
May. 22nd, 2017 11:23 am (UTC)
helemese, tady jsou XD ... "sest problemu a sedmy kulhajici z chodby" XD desiva predstava ale zaroven kouzelna. Jinak jsem pro blancin navrh, tahle obr grupa musi, proste musi, spolupracovat casteji, ... Prirodni katastrofa hadr (a to i bez jednoho zabraka XD )
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 12:29 pm (UTC)
Hele to by vážně nešlo. V týhle sestavě bysme zlikvidovali i Yuhzaan Vongskou armádu. Celou... Kromě toho si myslím, že by se kluci asi zabili, když by nebylo co dělat. Nezapomínej, že Nultí jsou Jango jeden jako druhej. A Jango je samotář... byl... eh...
wampera
May. 22nd, 2017 03:05 pm (UTC)
Dovolim si nesouhlasit ;) Alfy byly Jagno, ... Nultí byli "upravenej Jango" ;) a spolupráce jim šla, pravda málokdy všem najedou, ... ale i v pěti dokázali nerozložit na součástky loď na který museli trpělivě čekat na Coruscantu když jeli pro druhou půlku Omegy (než se to pokaňkalo a Darman řek, že nikam nejede) XD. A ta jejich příšerná varianta na rugby by je mohla zaměstnat ... když by na to bylo místo.
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 03:15 pm (UTC)
Aha... no já to mám pořád pomíchaný... díky za info.
Jo, ta hrozná hra... tak tu na Nameless hrát ani nemůžou. Takže zbejvá ten křižník a nějakej ten hangár...
wampera
May. 22nd, 2017 04:38 pm (UTC)
tak na chudinku Nameless se ti stejne vsichni nevejdou, ... dyt by si slapali po hlave, ... Deltu, Omegu, oba serzanty, sebe a svoje kluky bys ulozila, to uz vime z kakaa, ... ale tentokrat tam mas navic Tess, Yannu a Leu XD
jessa_madrin
May. 22nd, 2017 05:08 pm (UTC)
Což o to, ony by se vešly, ale Tess na Nameless nesmí... :)
( 17 připomínky — připomínka )