?

Log in

No account? Create an account

předchozí | další

Jedno malé písknutí

Jen takové malé písknutí. Žiju. A vůbec mi nejde psaní. Horko těžko vymýšlím, co by se tak mohlo dít na plese u pana Blakehursta i když rodina Bonnetova tam už dorazila a teď by se měla rozeběhnout zábava, že. Asi za to může situace v práci, kdy mě opravdu začíná lézt na nervy, že nemám vlastní kancl a že jedna nadřízená osoba by si měla všímat něčeho jinýho, než toho, kdo má co v práci (jestli se to dozví, což je sice možnosst nepatrná, ale co kdyby, tak ať přijde a pobavíme se o tom).
Tedy a i když mám rozepsáno i něco jinýho než Ravenlock, tak to se seklo taky po dvou stranách textu a tudíž je to taky k ničemu. Může se "spisovatel" úplně vyčerpat a už ho nikdy nic nenapadne?

rozdělovník:

Comments

( 6 připomínky — připomínka )
Kendra Millionmoons
Aug. 14th, 2017 03:28 pm (UTC)
Spisovatel se vyčerpat nemůže, protože pořád zažívá nové věci a získává nové podněty, které se pak v hlavě přetavují v příběhy. Takže doplňuje zásoby inspirace průběžně. Když mu to nejde, tak je málo zásobován a měl by zvýšit intelektuální příjem. Rada přímo od spisovatele ;)
jessa_madrin
Aug. 15th, 2017 05:05 pm (UTC)
Aha... takže bych měla jít někam za novými podněty...kam chodí za novými podněty ten tvůj spisovatel?
dl_blanca
Aug. 14th, 2017 07:04 pm (UTC)
Podle mé zkušenosti pomáhá se zahrabat - do příběhu. Čím víc se jím zabýváš, tím víc tě toho napadá. Když tě rozptyluje práce nebo jiné věci (nebo jiné příběhy), tak se inspirace trochu 'zasekne', postavy začnou stávkovat a pak ti začne připadat, že se v tom příběhu už nedokážeš pohnout nikam. Občas pomůže psát 'mimo linii' resp. mimo časovou posloupnost. A občas prostě jenom hodit na papír i sebehorší verzi, i když víš, že ji pak smažeš/vyhodíš, jenom proto, abys začala přemýšlet uvnitř příběhu.
jessa_madrin
Aug. 15th, 2017 05:07 pm (UTC)
Mám pocit, že čím víc se do toho hrabu tím horší mi to připadá a tím prázdnější hlavu mám...
wampera
Aug. 16th, 2017 11:08 am (UTC)
Tak to nech chvili plavat a skus neco z uplne jineho soudku. Napis treba kratkou veselou povidku o tom, jak sis poridila novy notebok a ten stary jsi sve nadrizene rozbila o hlavu XD (nebo o hrnek s cajem, coz jsem udelala dneska ve snu ja XD)

EDIT: a jestli nevis co by, muzes mi napsat romantickou/veselou/vrazednou scenku na tema "kterak sli Yeo Wool a Han Sung na dvojite rande s Ji Dwim a Sun Wooem" XD

Edited at 2017-08-16 02:30 pm (UTC)
certisko
Aug. 20th, 2017 09:22 pm (UTC)
Jsem tu strašně pozdě... ale s podporou. Inspirace se může opravdu zaseknout, ale vyčerpat se podle mého nedá.
Nicméně odbočka by určitě mohla pomoct. Přepiš si do period drama rybníčku osobu nadřízenou a vyřiď si to s ní, tak jako já jsem tenkrát omáchala Tirika :D
( 6 připomínky — připomínka )